Олена Анатоліївна
Проктологія
лікар проктолог
субота: | 09:00 | - | 14:00 |
Догляд та реабілітація стомованих пацієнтів, підбір та навчання користування засобами по догляду за стомами.
Підготовка:Прояви захворювань, які виникають у томі місці, на якому ми сидимо, настільки ж багатогранні та барвисті, настільки й незручні та глибоко інтимні. Саме тому поділитись своїми переживаннями та побоюваннями з чужою людиною, хай навіть з лікарем-професіоналом, це вчинок близький до подвигу. З іншого боку, невідомість завжди насторожує та трохи лякає. Мета лікаря за допомогою консультації пояснити та розставити крапки над «і». Консультація проктолога включає в себе детальну та уважну розмову з пацієнтом, огляд як зовні, так і дослідження прямої кишки пальцем. За необхідності може бути проведена процедура PRS – ректороманоскопія ( огляд за допомогою світловолоконного апарату).
Зрозуміло що для огляду необхідна спеціальна підготовка. Одним з найефективніших, найбезпечніших та найбільш економічно вигідних способів підготовки, безумовно є очисна клізма. Для підготовки необхідно напередодні пообідати та не вечеряти (пити можна будь-які рідини) та ввечері зробити 2-3 очисні клізми об’ємом до 1,5 літра. Зранку ще одну. Для досягнення необхідного ефекту, вода повинна бути прохолодною (нижче температури тіла), клізми повинні йти одна за одною без перерв. Правильним буде положення на лівому боці з приведеними до живота колінами або колінно-ліктьове. Якщо під час постановки клізми, з’явились болі у животі спастичного характеру, необхідно випити 2 таблетки дротаверину (но-шпа). Є випадки, коли потрібно обрати альтернативні методи підготовки. Такими методами є спеціально розроблені для підготовки до процедур пов’язаних з діагностикою у ділянці прямої кишки послаблюючі засоби (порошки та рідини), а також спеціальні клізми. Їх можна придбати у аптеці. Такі послаблюючі препарати можуть застосовуватись для підготовки до колоноскопії, рентгену кишечника (іригографії), комп’ютерної томографії органів черевної порожнини. Послаблюючі порошки (Фортранс, Ендофальк, Діагнол, Мовіпреп, Ізіклін) необхідно напередодні дослідження прийняти, орієнтуючись на інструкцію до препарату, запити великою кількістю води.
Спеціально розроблені клізми (Енема, Нормокол) також підходять для підготовки до огляду (тільки для ректоскопії). Їх потрібно поставити одну ввчера напередодні та одну в день прийому не пізніше ніж за 30 хв до прийому. Існують також особливості підготовки у пацієнтів з цукровим діабетом:під час підготовки треба вживати безшлакову чи малошлакову їжу (кисломолочний сир, м’ясо, рибу, шоколад, бульйони)
Окремої уваги заслуговують пацієнти з гострим болем у задньому проході, рясними кровотечами та високою температурою. В такою разі необхідний якнайшвидший візит до лікаря. Таким пацієнтам підготовка не потрібна. Також готуватись не потрібно вагітним жінкам.